Antalyadaki teleferik faciasinda 5 kisi tutuklandi

Antalya’daki teleferik faciasında 5 kişi tutuklandı

Adalet Bakanı Yılmaz Tunç, Antalya’daki teleferik kazasına ilişkin 14 şüpheliden 5’inin tutuklandığını, 8’i için adli kontrol kararı verildiğini, 1 kişinin serbest bırakıldığını açıkladı.

Antalya'daki teleferik faciasında 5 kişi tutuklandı

ensonhaber.com

Antalya’nın Konyaaltı ilçesinde 1 kişinin yaşamını yitirdiği, 17 kişinin de yaralandığı teleferik kazasında yeni gelişme…

Olaya ilişkin gözaltına alınan 14 şüpheliden 5’i şüpheli tutuklandı.

Kepez Belediye Başkanı da tutuklananlar arasında

Tutuklananlar arasında ilgili dönemin ANET Genel Müdürü olan Kepez Belediye Başkanı Mesut Kocagöz’ün de olduğu öğrenildi.

1713125711 157 Antalyadaki teleferik faciasinda 5 kisi tutuklandi

Adalet Bakanı Yılmaz Tunç, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada Sarısu-Tünektepe teleferik hattındaki teleferik direğinin kırılarak seyir halindeki kabinlerden birinin düşmesi sonucu 1 kişinin hayatını kaybettiğini, 17 vatandaşın yaralandığını, kabinlerde mahsur kalanların kurtarıldığını ifade etti.

“Soruşturma tüm yönleriyle titizlikle sürdürülmektedir”

Olayla ilgili Antalya Cumhuriyet Başsavcılığında adli soruşturma başlatıldığını hatırlatan Tunç, bir Cumhuriyet Başsavcıvekili ve bir Cumhuriyet Savcısı’nın koordinasyonunda 2 iş sağlığı ve güvenliği uzmanı, 2 makine uzmanı ve bir elektrik uzmanından oluşan bilirkişi heyeti tarafından detaylı olay yeri inceleme ve keşif çalışması yapıldığını ve ön rapor hazırlandığını belirtti.

Bakan Tunç, şu bilgileri paylaştı:

Soruşturma kapsamında uzman bilirkişi heyeti tarafından hazırlanan ön rapor, müşteki ifadeleri ve beyanları ile şüpheli savunmaları birlikte değerlendirilmiş olup gözaltına alınan teleferik hattını işleten firma ile teleferik hattının bakım ve onarımından sorumlu firmanın yetkilileri ve çalışanlarının da aralarında yer aldığı 14 şüpheliden 5’i tutuklanmış, 8 şüpheli hakkında adli kontrol kararı verilmiş, 1 kişi de serbest bırakılmıştır. Hepimizi üzen olayla ilgili adli soruşturma tüm yönleriyle titizlikle sürdürülmektedir.

1713125711 519 Antalyadaki teleferik faciasinda 5 kisi tutuklandi

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir