Israil askerleri Bati Seriada 40 Filistinliyi gozaltina aldi

İsrail askerleri Batı Şeria’da 40 Filistinliyi gözaltına aldı

İsrail askerleri Batı Şeria’da aralarında çocuklarında bulunduğu 40 kişiyi gözaltına alırken, 7 Ekim’den bu yana gözaltına alınan Filistinlilerin sayısı 8 bin 310’a ulaştı.

İsrail askerleri Batı Şeria'da 40 Filistinliyi gözaltına aldı

AA

İsrail ordusu, tam abluka altına aldığı Gazze’de katliama devam ediyor.

Savaşın gölgesinde yaşam mücadelesi veren Filistin halkının hali ise her geçen gün daha acı bir hal alıyor.

Filistin Esirler Cemiyeti ile Filistin Kurtuluş Örgütü’ne bağlı Esirler ve Serbest Bırakılanlar Heyeti’nin ortak açıklamasında, İsrail’in Batı Şeria ve Doğu Kudüs’teki baskınlarını sürdürdüğü belirtildi.

40 kişi gözaltına alındı

İsrail askerlerinin Nablus, El Halil, Doğu Kudüs, Eriha ve Beytullahim kentlerinde Filistinlilerin evlerine düzenlediği baskınlarda aralarında çocuk ve serbest bırakılan eski tutukluların da bulunduğu en az 40 kişiyi gözaltına aldığı ifade edildi.

Toplam gözaltı sayısı 8 bin 310’a ulaştı

İsrail’in 7 Ekim 2023’ten bu yana işgal altındaki Batı Şeria ve Doğu Kudüs’te gözaltına aldığı Filistinlilerin sayısının 8 bin 310’a çıktığı kaydedildi.

İsrail ordusunun Gazze Şeridi’ne saldırı başlattığı 7 Ekim 2023’ten bu yana işgal altındaki Batı Şeria ve Doğu Kudüs’te de Filistinlilere yönelik gözaltı, baskın ve saldırılarda artış yaşanıyor.

1713438418 911 Israil askerleri Bati Seriada 40 Filistinliyi gozaltina aldi1713438418 25 Israil askerleri Bati Seriada 40 Filistinliyi gozaltina aldi Haber Kaynağı: Anadolu Ajansı (AA)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir